U četvrtak, 04.12. 2025. u 17:00 sati u našoj školi je održana Večer matematike za učenike od 1. do 4. razreda. Ideju da se Večer matematike nakon više godina ponovno započne održavati u našoj školi su pokrenule učiteljice 1.a razreda Marijana Duša i knjižničarka Marija Čelan Mijić, a potom su se priključile i pomogle u provedbi gotovo sve učiteljice razredne nastave i produženog boravka: 1.a Marijana Duša i Ivana Čolak, 1.b: Ana Alujević Grgas i Ivana Radas, 1.c :Verica Repajić, 2.a: Tea Glavurtić Ugrin, 2.b: Marijana Mikulić i Ina Dželalija, 2.c: Dajana Botica (zamjena Josip Špika), 3.a: Ivana Jadrić, 3.b : Sara Igrec i Glorija Dragobratović, 4.a: Jadranka Bulj.
Riječ je o tradicionalnom događaju koji potiče pozitivan stav prema matematici te učenicima pokazuje kako je matematika zabavna, kreativna i svakodnevno prisutna u našem životu.
Učenici su, zajedno sa svojim učiteljicama i roditeljima, sudjelovali u raznovrsnim zanimljivim matematičkim igrama, zadacima, logičkim izazovima i radionicama. Svaki je razred imao posebno osmišljene aktivnosti prilagođene dobi djece – od slagalica i igre memorije do praktičnih zadataka koji potiču logičko razmišljanje, suradnju i snalažljivost.
Atmosfera je bila izuzetno vesela i radna. Djeca su s osmijehom rješavala izazove, međusobno surađivala i otkrivala koliko matematika može biti zabavna kada se uči kroz igru.
Zahvaljujemo svim učiteljicama, roditeljima i učenicima koji su sudjelovali te doprinijeli stvaranju toplog, poticajnog i edukativnog okruženja. Radujemo se sljedećoj Večeri matematike i novim matematičkim avanturama!
NAPISALA: Marijana Duša


