Korisnik:

5. sat:    17:15 - 17:55
    6. sat:    18:00 - 18:40

Novinarska grupa

za ulaz klikni na sliku ...

tjedan kodiranja

Bookmark Exchange Project/ razmjena straničnika

Ove školske godine OŠ Pujanki priključila se međunarodnom projektu Bookmark Exchange Project/ razmjena straničnika. Projekt je podijenjen u dvije grupe, učenike do 12 godine i učenike iznad 12 godina.

U projektu do 12 godine sudjeluje 748 škola iz cijelog svijeta. Jedna od tih škola je i naša.

Učenici 4.d razreda sa svojom učiteljicom Jelenom Runac i knjižničarkom izrađivali su bookmarkere za svoje nove prijatelje iz Slovenije.

Škola partner nam je OŠ Šmartno, Šmartno pri Litiji.

Tema ove godine je Finding your way to good health and well being/Pronađi put do dobrog zdravlja i blagostanja.

Učenici 4.d napravili su klasične straničnike ali i straničnike od vune u obliku pčelice kao simbol rada i blagostanja.

Tjedan kodiranja
20.10.2020. Europski tjedan programiranja provodi se kao virtualni i potpuno besplatan događaj. Ova inicijativa promiče kreativnost, rješavanje problema i suradnju izraženu pomoću kodiranja i računalnog razmišljanja. Ideja je učiniti programiranje vidljivijim svim uzrastima, pokazati kako oživjeti ideje kodom, demistificirati ove vještine i motivirati ljude na učenje. Škole na bilo kojoj razini i učitelji svih predmeta pozvani su na sudjelovanje u EU Code Week-u kako bi pružili priliku svojim učenicima da istražuju digitalnu kreativnost i kodiranje.

Kroz binarni sustav kodiranja upoznali su i pojam ”pixel” kao najmanji element ekrana od kojeg se tvore slike. Pomoću binarnih kodova izrađivali su pixel slike sa slovima I brojevima.

Učenicu su tako došli do kratice za Mjesec hrvatske knjige koje se obilježava svake godine od 15.10. do 15.11.

J.K. I M.Č-M

Čitanje ne poznaje granice/Branje ne pozna meja

Međunarodni projekt školskih knjižničara Čitanje ne poznaje granice/Branje ne pozna meja je projekt između hrvatskih i slovenskih škola.

U hrvatskim se školama čitaju prijevodi slovenskih autora, a u slovenskim hrvatskih autora. Književna djela čitaju se naglas i povezuju s Nastavnim planom i programom kroz međupredmetno povezivanje. Projekt pored čitanja i obrade književnog djela sadrži i istraživački rad u kojem učenici istražuju povijest, kulturu i znamenitosti kraja škole partnera.

Učenici 3.d razreda 2019./2020.godine čitali su književno djelo Anica i sportski dan slovenske autorice Dese Muck.

Prije pročitanog književnog djela učenicu su razgovarali, zaključivali i zamišljali što se krije iza naslova Anica i sportski dan. Što misle kako Anica izgleda, koliko ima godina, čime se bavi i koji su njezini hobiji. Ilustrirali su naslovnicu a zatim smo otkrili tko je bio najbliže sadržaju naše knjige.

Istraživali smo o autorici, o mjestu gdje živi ali i o Sloveniji.

Na kraju školske godine organizirali smo sportsko natjecanje.

Učenici su dobili diplome, nagrade za osvojena mjesta i zaključili da je važno čitati.

DAN RUŽIČASTIH MAJICA- Tijekom veljače psihologinja i knjižničarka škole održali su radionice u nižim razredima na temu Prevencija nasilja. Učenici su naučili kako prepoznati nasilje, kome se obratiti u slučaju nasilja i kako sukob riješiti mirnim putem. Na ružičastim majicama učenici su cratali i pisali na zadanu temu. S učiteljicom Jelenom Runac radove smo izložili u prostorijama škole i obilježili Dan ružičastih majica koji se u cijelom svijete obilježava 26.2.

ČITANJEM DO ZVIJEZDA-5.3.2020. Ove školske godine OŠ Pujanki krenula je u fantastično putovanje Između stvarnosti i fantazije. Čitanjem do zvijezda je projekt knjižničara s ciljem da približi učenicima čitanje i probudi maštu. Županijsko natjecanje održalo se u OŠ Bol-Split u kojem su naše učenice osvojile 10.mjesto u znanju, a prvo mjesto u kreativnom uratku. Knjige koje su učenici morali pročitati su:

1. Harry Potter i kamen mudraca, J. K. Rowling (Algoritam)

2. Nikadgrad : Kušnje Morrigan Crow, Jessica Townsend (Znanje)

3. Zmaj ispod Staroga grada, Krunoslav Mikulan (Naklada Ljevak)

ČESTITAMO učenici 6.d razreda SARI DUDE koja je pozvana na državno natjecanje početkom svibnja.

Produženi boravak

ictunastavi.blogspot.gr

Obavijesti o provedenim aktivnostima u okviru Erasmus+ projekata možete pronaći na ovoj poveznici:   https://live.etwinning.net/profile

Materijale s radionica Večeri matematike možete pronaći na sljedećem linku